top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תShanita

שנה באה, שנה הלכה

עודכן: 31 בדצמ׳ 2022

בתחילת השנה תכנית המלגות שלי יצאה לאור ונפתחה להצטרפות של ספונסרים פרטיים חדשים. שנה באה, שנה עברה וכמה דברים מדהימים הספקנו לעשות ביחד למען ילדים שהיו צריכים את עזרתנו.


שנת 2022 תיזכר באלבום שלי כשנה של פריצת דרך וזינוק אל תוך המים. המים אמנם היו קרים, עמוקים, לפעמים גועשים, מלאים באתגרים וחששות, אבל אתם שהצטרפתם אלי, הייתם שם לצידי, קהילה של חברים מסורים שבזכותם ההפלגה הייתה נעימה ובטוחה יותר עבורי.


למרות תקופת הסתגלות מורכבת - מהכפר לעיר, מהרחוב למשמעת, מייאוש לתקווה, אני שמחה לספר לכם שכל הילדים בתכנית סיימו את שנת הלימודים כשהם בריאים, שלמים ועם חיוכים גדולים על פניהם, עם אנגלית התחלתית שרכשו במהלך השנה, עשרות חברים חדשים ואנשי צוות שהפכו למשפחתם ורוצים את הטוב ביותר עבורם והכי חשוב: הם סיימו את השנה עם תחושת הצלחה ענקית, ורעב להמשך דרך.מעבר למסגרת הלימודים, בתחילת השנה בחרנו נושא שליווה אותנו בפעילויות רבות והוא - חלום.

לימדנו את הילדים שמותר להם לחלום ומותר לחלום הזה להיות ענק, שמותר להם לחלום על כל מה שירצו, אפילו אם זה אולי נשמע רחוק או לא הגיוני. לימדנו את הילדים שזה לא חשוב מי הם, מאיפה הם הגיעו, כמה כסף יש להם וכו - זו זכות ראויה וחשובה שיהיה לכל אחד ואחת מהם את החלום האישי שלו/ה. ואם יעבדו קשה, הם יגשימו את החלום הזה או איזה חלום שיתווסף לאורך הדרך.


לכבוד סגירתה של שנה מלאה בניסים, והתחלה של שנה נוספת עמוסה בנתינה ועשייה, הכנתי לכם אלבום תמונות מרגש שמסכם את כל הדברים שהספקנו לעשות ביחד השנה מינואר ועד דצמבר. שולחת לכם חיבוק גדול ומודה לכל אחד ואחת מכם שהצטרפו אלי למסע משנה חיים, לטובתם של הילדים המתוקים והאמיצים שלהם אנו עוזרים.


שלכם,

שניתה


 

ינואר - תכנית המלגות גדלה מ 20 ילדים ל-200 פתחנו שנה חדשה ויצרנו שותפויות חדשות עם 4 בתי ספר לאורכה של אוגנדה. ציידנו את כל התלמידים בציוד לימודי ואישי החל ממיטות ומזרנים, מצעים, מוצרי היגיינה, תיקי בית ספר, ספרים ומחברות, עפרונות ועוד. לאחר מכן ליווינו את הילדים לבית הספר והכרנו להם את מעטפת התמיכה שילוו אותם בתהליך - הצוות המקומי של שניתה שמורכב מאנשי מקצוע מקומיים (עבודה סוציאלית, אנשי רפואה), את המורים, המנהלים ואת אימהות הבית.


פברואר - בזמן שהילדים שקדו בכיתות, חזרנו עם הצוות אל הכפרים שמהם הם מגיעים כדי להשלים חתיכות חשובות בפאזל ההיכרות איתם. רצינו ללמוד על רקעים רפואיים שונים, על אחים ואחיות שצריכים להצטרף לתוכנית בעתיד, ולהעמיק היכרות ואמון עם ההורה או המבוגר המשמעותי ששמר על הילד. בנוסף, הרחבנו את הצוות של שניתה והקמנו מערך איכותי של אימהות בית, דריכת הרגל שלנו בתוך מעונות בית הספר. הן אחריות לשלום הילדים לפני ואחרי שעות הלימודים: להכין, לסדר, לטפל, להקשיב ולעטוף אותם באהבה ובחמלה שמגיעה לכל ילד וילדה. ולבסוף, ציידנו את בתי הספר בספסלי לימוד כחלק מתוכנית שיפור תשתיות חינוך ומרחבי הלימוד.מרץ - בחודש מרץ השקענו מאמץ רב בבניית מערך רפואה יעיל ומהיר, ביצענו סדרת בדיקות רפואיות לכל ילדי התכנית, בנינו תוכנית תזונה חדשה לכלל הילדים ובדגש על ילדים שנלחמים בתת תזונה.
אפריל - סגרנו את השליש הראשון ופתחנו את קייטנת שניתה הראשונה, פרויקט של שלושה שבועות עבור ילדים בתכנית שאינם יכולים לחזור הביתה או שאין להם בית לחזור אליו מחשש לביטחונם, עבודות בכפייה, נישואים מוקדמים ועוד סיבות מצערות. אל הקייטנה צירפנו חברי צוות נוספים וביניהם אנשי קהילה והוראה שתרמו מזמנם וכשרונם למען הילדים.
מאי - בעוד שהעונה היבשה התארכה וברקע בצורת נוראית, סייענו להורים בתוכנית ולמשפחות הילדים בכפרים שסבלו מהבצורת שהכתה את האזור כולו עם חבילות מזון שהחזיקו אותם עד לעונת הקציר הקרובה. וגם, חגגנו את לידת שניתה, אחות לילדה בתוכנית עם שם שהפתיע את כולנו (:
יוני - אחרי חצי שנה מסחררת התחלנו לגלות פירות מתוקים וגיבוש אדיר בין הילדים והצוות שמילאו אותנו במוטיבציה להמשך. בינתיים בארץ התחלנו באיסוף ציוד וביגוד לילדי התכנית. בנוסף, צירפנו ילדים נוספים לתכנית המלגות והגענו ל-230 תלמידים.
יולי - פיתחנו תכנית ׳׳אפטר סקול׳׳ מיוחדת לשיפור אנגלית וחשבון דרך פעילויות ומשחקים הפועלת פעמיים בשבוע עם צוות הוראה של שניתה. עם תחילת העונה הגשומה חווינו הרבה מקרים של מלריה וכתוצאה מכך חיזקנו את המענה הרפואי וחתמנו על הסכם מתן שירות עם מרפאה מקומית.
אוגוסט - הילדים סיימו את השליש השני ללימודים עם ציונים מפתיעים וגבוהים מהממוצע, חזרנו לכפרים לאסוף נתונים של ילדים נוספים שצריכים את הסיוע שאנחנו מציעים ואספנו רשימת המתנה של 100 ילדים לשנת 2023. בנוסף התחלנו קייטנה נוספת שעזרה לילדים שהתקשו בחומר לקפוץ מדרגה. בארץ חגגנו את אירוע הקיץ של שניתה שעזר לגייס כסף לתכנית התשתיות.
ספטמבר - בתי הספר נפתחו לשליש האחרון של השנה, המורים זיהו את הזינוק של הילדים בחומר והקפיצו ילדים רבים כיתה באמצע השנה.אוקטובר - סיימנו לשפץ את המשרד החדש של שניתה בקרמוג׳ה וחגגנו את יום העצמאות האוגנדי עם הילדים. בנוסף, התחלנו לפתח את התכנית הבין דורית שתסייע להורים ללמוד קורסים מעשיים ככלי לשיפור הפרנסה ורמת החיים של המשפחה. הקורסים יהיו בנושאים של חקלאות, נגרות, ותפירה ויתחילו לפעול בחודשים הקרובים.
נובמבר - בשל התפרצות נגיף האבולה באוגנדה, כל בתי הספר נסגרו במפתיע. אבל רגע לפני שזה קרה סיכמנו את שנת הלימודים המוצלחת הזאת וחגגנו עם הילדים את הצלחתם בחגיגה וחלוקת תעודות. בכדי להמשיך לתמוך בילדים גם בזמן שהם בכפרים אנחנו מסייעים להם בחבילות מזון והיגיינה ומפעילים פעילויות חינוך בכפרים.
דצמבר - בחודש האחרון של השנה אנחנו פועלים וקוראים לחברים נוספים להצטרף לתכנית המלגות ולפעול למען ילד או ילדה ברשימות ההמתנה שלנו. נכון להיום יש לנו 100 ילדים ברשימת ההמתנה המחכים לעזרה ויכולים להתחיל ללמוד בתחילת שנת הלימודים הבאה (6 לפברואר 2023)שתיהיה לנו שנה מופלאה.


127 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page